Co warto jeść przed treningiem?

Dobre pytanie! 

To prawda, że trening może być wyczerpujący, ale ważne jest, aby utrzymać energię, jeśli masz zamiar mieć produktywny trening. Najlepszym sposobem na to jest zjedzenie czegoś przed treningiem.

Oczywistym pierwszym krokiem jest zjedzenie śniadania. Jeśli zamierzasz trenować rano, upewnij się, że jesz dobre śniadanie wkrótce po przebudzeniu, abyś miał energię do treningu, gdy nadejdzie czas.

Ale co powinieneś jeść? Odrobina białka jest świetna do utrzymania wysokiego poziomu energii, a jednocześnie pomaga organizmowi odzyskać energię po treningu. Niektóre inne świetne opcje obejmują masło orzechowe i owoce, mieszankę szlakową z wiórkami czekoladowymi lub nawet bajgiel z masłem orzechowym.

A co z okresem tuż przed treningiem? Jest to najbardziej kluczowy czas na jedzenie, ponieważ Twoje ciało potrzebuje paliwa do treningu, ale nie chcesz, aby jedzenie siedziało w żołądku podczas treningu (co może faktycznie spowolnić Twoją wydajność). Coś lekkiego, co nie będzie dobrze siedzieć w żołądku, jak banan lub pomarańcza, będzie w porządku, jeśli zostanie zjedzone około 30 minut przed treningiem. Ale co jeszcze mógłbyś zjeść?

Inne opcje mogą obejmować np. małą miskę płatków owsianych. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://strongo.pl/ .