Czy dzieci powinny jeść słodycze?

Jest to odwieczne pytanie, na które rodzice bardzo często szukają odpowiedzi. Słodyczy nie powinno się dawać dzieciom w dużych ilościach, chociażby ze względu na przykłady podane poniżej. Więcej poradników (i nie tylko) dla rodziców znajdziesz na stronie https://momstyle.pl/ .

-Słodycze mają niewielką wartość odżywczą i przyczyniają się do otyłości, która w późniejszym okresie życia może prowadzić do problemów zdrowotnych (cukrzyca, choroby serca itp.)

-Słodkie ząbki są oznaką niezdrowej relacji z jedzeniem. Zbyt dużo cukru może prowadzić do uzależnienia, które trudno złamać.

-Zbyt duża ilość cukru spowoduje zepsucie ich zębów. To nie jest tylko kwestia kosmetyczna – dziecko, które dorasta bez dobrej higieny jamy ustnej jako młody człowiek, będzie mniej pewne siebie w kwestii randek i spotkań towarzyskich w późniejszym okresie życia, a także bardziej podatne na inne problemy medyczne.

-Cukier smakuje wyśmienicie, więc dzieci mogą wyrobić sobie złe nawyki dotyczące tego, jak szybko i często jeść słodycze.

-Jeśli dajemy naszym dzieciom lody, gdy są małe, będą chciały ich, gdy będą nastolatkami i dorosłymi też. Nie chcemy, aby stały się uzależnione od śmieciowego jedzenia.

Nie możemy jednak zakazać dzieciom, by całkowicie zrezygnowały z jedzenia słodyczy. Jak dobrze wiadomo, to się nigdy nie udaje, a dodatkowo dziecko ma jeszcze większą ochotę na zakazane rzeczy. Pamiętajcie, nie jest zdrowo pozbawiać dzieci jedzenia, które je uszczęśliwia – jeśli nie mogą jeść lodów, gdy są małe, będą je miały zamiast tego, gdy będą starsze.