Czy warto dzisiaj pisać listy?

Pisanie listów straciło na atrakcyjności. SMS-y i maile stały się standardowymi metodami komunikacji, ale czy warto dziś pisać listy?

Czas był taki, że ręcznie napisany list był jedynym sposobem na komunikację z ludźmi, którzy byli bardzo daleko. Jeśli chciałeś powiedzieć swojemu najlepszemu przyjacielowi w innym kraju, że myślisz, że znalazł świetną dziewczynę, lub że bierzesz ślub ze swoją bratnią duszą, lub że po prostu go kochasz, jedynym sposobem na podzielenie się tymi myślami było przyłożenie pióra do papieru i napisanie do niego listu. Albo, jeśli chciałeś powiedzieć babci, że dostałeś się do college’u lub że dostałeś swoją wymarzoną pracę, lub jeśli zbliżały się jej urodziny i nie wiedziałeś, co jej dać, list był najlepszym sposobem, aby usłyszała o wszystkich tych ekscytujących wydarzeniach. Ale teraz mamy telefony komórkowe i e-mail i Instagram i Facebook. Dlaczego powinniśmy zawracać sobie głowę tą starodawną metodą komunikacji?

Jest kilka powodów, dla których nadal warto wysyłać ręcznie pisane listy.

Są (zazwyczaj) lepszej jakości niż e-mail lub wiadomość tekstowa – Listy są bardziej osobiste niż e-maile, ponieważ nie są wpisywane na klawiaturze komputera przez kogoś, kto może być zajęty robieniem czegoś innego podczas pisania w tym samym czasie.

Pisanie listów zmusza również do uporządkowania myśli. Oczywiście są bardziej kreatywne sposoby, aby to zrobić, jak dziennikarstwo lub blogowanie, ale listy nadal mają swój własny urok. Pisanie e-maila jest często znacznie krótszy niż pisanie listu ręcznie. 

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://talkword.pl/ .