Czy warto używać bazę pod makijaż?

Istnieją różne rodzaje baz pod makijaż i do tej pory prawdopodobnie słyszałaś o wielu z nich. Jednak nadal istnieją pewne rzeczy, których możesz nie wiedzieć o nich i możesz być sceptycznie nastawiona do ich używania. Możesz również myśleć, że nie potrzebujesz bazy pod makijaż, ponieważ jest to produkt, który nie zakryje wszelkich wad i skaz, jakie posiada Twoja skóra.

Ten artykuł dostarczy Ci podstawowych informacji o tym, czym jest baza pod makijaż, jak działa na Twoją skórę i jak może zmienić sposób, w jaki wygląda Twój makijaż, jeśli jej użyjesz.

Czym jest baza pod makijaż?

Baza pod makijaż to produkt używany przed nałożeniem podkładu lub pudru, aby Twoja skóra wyglądała nieskazitelnie. Nadaje ona równomierny koloryt skóry, zapobiega uwypuklaniu skaz i trądziku przez Twój podkład oraz poprawia sposób, w jaki będzie wyglądał Twój ogólny wygląd.

Jakiego rodzaju bazy pod makijaż powinnam używać?

Istnieją różne rodzaje baz pod makijaż w zależności od tego, jak działają korektory, podkłady, kremy BB i kremy CC. Ale ogólnie rzecz biorąc, ludzie używają podkładu jako głównej bazy do twarzy, ponieważ ten typ nie zatyka porów, co może prowadzić do wystąpienia trądziku. 

Różnica po nałożeniu bazy

Czasami widać różnicę. Podkład lepiej się wchłania i pięknie wygląda, jednak wiele makijażystek porównuje makijaż z bazą i bez bazy i bardzo często nie widać zbyt dużej różnicy. Więcej podobnych  porad znajdziesz na stronie https://vibeglow.pl/ .