Czym pakować prezenty?

Jakiej folii do pakowania prezentów najlepiej używać? To podchwytliwe pytanie. Jeśli szukasz czegoś, co nie rozerwie się, gdy ktoś zerwie kokardę lub metkę, możesz trzymać się bibuły i prostej wstążki (najlepiej z podwójną taśmą z tyłu).

Papier do prezentów

Wiele osób w dzisiejszych czasach lubi używać papieru do pakowania, ale wtedy pojawia się kwestia jakiego rodzaju – czy iść z projektem lub wzorem, czy zdecydować się na zwykłe kolory? Wszystko zależy od tego, komu dajesz prezent. Niektórzy ludzie uwielbiają otrzymywać prezenty w pudełkach z kokardkami i bibułkami – to może sprawić, że poczują się wyjątkowi i zadbani. Inni ludzie wolą otwierać swoje prezenty w Boże Narodzenie rano pod choinką, więc będą mniej skłonni docenić wymyślne opakowanie.

Bibuła i reszta materiałów

Jeśli dajesz prezent, który wymaga większej ochrony niż ta, którą może zapewnić bibuła, rozważ użycie folii bąbelkowej lub innych materiałów do pakowania. Możesz również użyć pogniecionej gazety (jeśli jest czysta) lub papieru gazetowego zamiast papieru pakowego – oba te materiały są bardzo przystępne cenowo i mogą być poddane recyklingowi, gdy już spełnią swoje zadanie.

Torba na prezent

Nie możemy zapominać również o torbie, gdy nie mamy pod ręką papieru bądź bibuły lub po prostu nasz prezent nie nadaje się do zawijania w folię. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie https://manux.pl/ .