Jak myć szyby samochodowe?

Mycie samochodu to świetny sposób na spędzenie weekendowego popołudnia lub zabicie czasu w deszczowy dzień. Lubisz w samochodzie wdychać świeży zapach czystości, jednak  dbanie o czystość samochodu jest jedną z  najbardziej pomijanych części. 

Aby Twój samochód wyglądał jak najlepiej, ważne jest, aby regularnie myć szyby. Wycieraczki w pojeździe nie docierają do wszystkich miejsc, które wymagają czyszczenia, dlatego istotne jest, aby myć okna oprócz używania wycieraczek.

Problem zaczyna się od tego, że większość ludzi po prostu nie wie, jak prawidłowo myć okna – a jeśli mieszkasz w mieście, gdzie powietrze jest zanieczyszczone (a czasem nawet zakurzone), brud i zanieczyszczenia mogą dość łatwo przykleić się do okien. Wystarczy jednak kilka wskazówek, aby okna wyglądały jak nowe!

Jednym z najbardziej popularnych sposobów, aby umyć swoje okna jest mycie ręczne. Weź wiadro wypełnione ciepłą wodą i wypełnić go z łagodnym mydłem, takie jak detergent do naczyń lub użyj jakiegoś zwykłego. Następnie dodaj trochę amoniaku dla dodatkowej mocy i dobrze wymieszaj. Upewnij się, że mieszanina nie zawiera żadnych produktów chlorowych, ponieważ może to spowodować uszkodzenie farby. 

Ręcznik z mikrofibry działa najlepiej dla tego typu zadań, ponieważ nie będzie rysować szkła podczas wycierania go w dół. Przetrzyj dół okna od góry do dołu po umyciu go wodą z mydłem. Kontynuuj tę metodę, aż wszystkie okna zostaną całkowicie oczyszczone.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie http://motole.pl/ .