Jak odnowić swój ogród?

Zauważyłeś już, że niedługo lato dobiegnie końca: nie będziesz mogła już nosić swoich ulubionych topów i nie będziesz już musiała włączać klimatyzacji, gdy będziesz wracać z pracy do domu. Twój ogród jednak nadal będzie wyglądać świetnie. Chociaż zima nie jest najlepszym czasem na uprawę ogrodu, nie musisz czekać do przyszłego roku, aby do niego wrócić.

Oczywistym pierwszym krokiem będzie przycięcie wszelkich drzew lub martwych gałęzi, które mogłyby przeszkadzać w ogrodzie podczas zimowych miesięcy. Jeśli jakieś rośliny wyglądają nieco gorzej, teraz jest idealny czas, aby je przyciąć i zacząć od nowa za kilka miesięcy. Można również podzielić byliny, takie jak lilie dzienne i irysy, wykopując ich kępy i przesadzając je w nowe miejsca, aby mogły się szeroko rozprzestrzeniać w przyszłych latach, nie wypierając się nawzajem.

Istnieje wiele innych rzeczy, które można zrobić już teraz, aby zapewnić jakość ogrodu przez cały rok. Należy zasadzić trawy i rośliny okrywowe, które ochronią glebę przed erozją lub uszkodzeniem przez zwierzęta lub ludzi chodzących po niej w zimie. Jeśli obawiasz się, że dana część ogrodu będzie zbyt sucha w zimnych miesiącach, zainstaluj system zraszający. Twoje rośliny będą za niego wdzięczne! Więcej o ogrodzie znajdziesz na stronie https://czaswogrodzie.pl/ .