Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja twarzy?

Dobra domowa pielęgnacja twarzy powinna zacząć się od dobrego mycia twarzy. Myjki do twarzy mają za zadanie oczyścić twarz z brudu, oleju i makijażu, pozostawiając skórę odświeżoną i gotową do dalszej pielęgnacji. 

Płyny do mycia twarzy dla danego typu skóry są dostępne w większości sklepów, ale znalezienie takiego, który sprawdzi się w przypadku Twojego typu skóry może wymagać trochę prób i błędów. Na przykład, jeśli masz tłustą skórę, peeling do twarzy prawdopodobnie nie będzie dobrym wyborem – możesz chcieć użyć płynu do mycia twarzy przeznaczonego specjalnie do skóry tłustej. Jeśli nie wiesz, jaki jest Twój typ skóry lub jakiego rodzaju płynu do mycia twarzy powinnaś używać, poproś o radę dermatologa.

Wybierając produkt do mycia twarzy, należy pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, produkt musi być odpowiedni dla Twojego typu skóry; po drugie, nie powinien zawierać więcej niż dwa składniki, z którymi nie jesteś zaznajomiona – składniki takie jak ekstrakt z drożdży i dimetikon mogą być korzystne dla niektórych osób, ale szkodliwe dla innych. Trzecią rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie produktu do mycia twarzy, jest jego cena – łatwo jest dać się skusić naprawdę drogim produktom, ale równie dobrze może się okazać, że produkt, którego używasz, nie spełnia swoich oczekiwań (czasami można znaleźć świetne produkty w przystępnych cenach). Ważne jest, aby po umyciu zastosować tonik, a po nim krem nawilżający. Więcej artykułów na temat pielęgnacji znajdziesz na stronie https://slowerful.pl/ .