Jak przygotować się do podróży pociągiem?

Najlepszym sposobem na przygotowanie się do podróży pociągiem jest planowanie z wyprzedzeniem. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak przygotować się do podróży. Wejdź na stronę diysy.pl i poznaj więcej wskazówek! 

Ile bagażu potrzebuję?

Można zabrać dowolną ilość bagażu, ale w niektórych pociągach ilość miejsca jest ograniczona, a za nadbagaż pobierana jest dodatkowa opłata. Należy również pamiętać, że w przypadku dużej ilości bagażu może być potrzebna pomoc przy jego wkładaniu i wyjmowaniu z pociągu, gdy dojedzie on do celu.

Jak należy się ubrać?

Można nosić wszystko, co się chce, ale ważne jest, aby ubrać się odpowiednio do klimatu miejsca, do którego się wybieramy i rodzaju aktywności, które będziemy tam wykonywać. Jeśli podróżujesz w zimne miejsce, spakuj kilka warstw ubrań, abyś mógł je dopasować w zależności od tego, jak ciepło lub chłodno będzie w ciągu dnia, lub nocy.

Poniższe wskazówki pomogą Ci przygotować się do podróży pociągiem.

Pakuj się lekko

Podróż pociągiem nie przypomina podróży samolotem, więc nie ma potrzeby pakowania do walizki wszystkich rzeczy, które posiadasz. Spakuj tylko to, czego potrzebujesz, ponieważ pociągi są często dość zatłoczone. Jeśli to możliwe, zamiast walizki użyj plecaka i upewnij się, że ma on pasek ułatwiający noszenie.

 

Sprawdź prognozę pogody

 

Wiele pociągów ma ogrzewanie, ale nie ma klimatyzacji, dlatego latem najlepiej ubierać się w warstwy, które można zakładać lub zdejmować w zależności od pogody. Jeśli podróżujesz zimą, przygotuj się na niskie temperatury zarówno wewnątrz pociągu, jak i na zewnątrz w nocy (a nawet w ciągu dnia). Na wszelki wypadek zabierz ze sobą ciepłe skarpety i rękawiczki!