Jak uporządkować swoją szafę?

Jak wszyscy wiemy, sposób, w jaki organizujesz swoją szafę, robi ogromną różnicę w tym, jak skutecznie możesz odzyskać i posortować ubrania w swoim domu

Najlepsze systemy organizują rzeczy według typu lub kategorii (np. swetry na jednej stronie, spodnie na drugiej itd.), dzięki czemu nie musisz przekopywać całej szafy za każdym razem, gdy szukasz czegoś konkretnego. Jest to jednak znacznie łatwiejsze zadanie, jeśli zaczniesz od czystej szafy – a to oznacza pozbycie się tego, co nie jest używane i zrobienie miejsca na to, co będzie.

Pierwszym krokiem powinno być zastosowanie się do rady Marie Kondo i zatrzymanie tylko tych rzeczy, które „wywołują radość”. Jeśli nie nosiłeś tego od roku i po prostu siedzi tam, to nie wywołuje radości – oddaj go lub przechowuj w innym miejscu. Jeśli nie pasuje już do niczego, pozbądź się go. Jeśli chodzi o organizację tego, co pozostało, oto kilka podstawowych wskazówek:

– Oddziel swoje swetry do ich własnego obszaru; jeśli wszystkie są wymieszane z resztą ubrań, tracisz dużo czasu, gdy nadchodzi czas, aby złożyć strój.

– Trampki przechowuj na górze półki na buty, aby były łatwo widoczne i szybko dostępne.

– Oddzielaj skarpetki od innych elementów garderoby. Nie będziesz musiał szukać tej jednej do pary w całej stercie ubrań. 

Więcej o porządkach znajdziesz na stronie https://uporzadkowane.pl/ .