Jak wybrać odpowiedni bieżnik na stół?

Jeśli chodzi o wystrój stołu, wiele osób uważa, że powinny trzymać się tego samego starego standardu, czyli po prostu układać talerze i sztućce. Ale jeśli szukasz sposobu, aby urozmaicić ustawienia miejsc na następnym spotkaniu, bieżnik stołowy jest łatwym sposobem, aby dodać trochę stylu.

Istnieje wiele różnych rodzajów bieżników, ale niezależnie od tego, jaki styl wybierzesz, wszystkie służą temu samemu celowi: przykryciu gołych części stołu, które nie zostaną przykryte przez naczynia i szklanki. Większość bieżników jest wykonana z tkaniny, ale są też dostępne opcje papierowe i plastikowe, jeśli szukasz czegoś bardziej jednorazowego lub tańszego. Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać wybierając bieżnik, który będzie pasował do Twojego stylu:

Rozmiar stołu

Czy Twój stół ma osiem czy dziesięć miejsc wokół niego? Czy wszyscy będą siedzieć blisko siebie, czy też między krzesłami jest dużo miejsca? Będziesz chciał wybrać bieżnik, który będzie zwisał nad krawędziami, aby nikt nie wpadał na niego podczas przemieszczania się, ale tylko wtedy, gdy ma to sens, biorąc pod uwagę, jak bardzo stół będzie zatłoczony lub rozłożony.

Kształty

Okrągłe stoły wyglądają świetnie z okrągłymi bieżnikami dopasowanymi do wielkości blatu, ale prostokątne mogą wyglądać niezręcznie. Do tych drugich warto wybrać podłużny, który pójdzie przez środek całego stołu.

Więcej na temat dekoracji znajdziesz na stronie https://dobredomowe.pl/ .