Jak wybrać odpowiednią poduszkę do spania?

Zakup nowej poduszki może być zniechęcającym, stresującym zadaniem. Następna poduszka, którą kupisz do Twojego domu powinna być odpowiednia dla Ciebie. Istnieją dwa różne względy, jeśli chodzi o wybór poduszki do spania, i jeśli jesteś jak większość ludzi, będziesz kładł większą wagę na jeden aspekt niż drugi. 

Mamy tendencję do skupiania się na komforcie poduszki – jak miękkie lub twarde jest – a mniej na tym, jaki rodzaj wsparcia zapewnia. Ale jeśli cierpisz na ból szyi lub bezsenność, Twoja decyzja powinna być oparta głównie na tym, jak wspierająca i wygodna jest poduszka. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, jak dobrze poduszka będzie wspierać głowę i szyję jest położyć się na niej z zamkniętymi oczami.

Naciśnij na powierzchnię poduszki przedramionami i pozwól głowie zrelaksować się w zagłębieniu stworzonym przez twoje ciało. Jeśli między głową a poduszką nie ma miejsca, oznacza to, że jest ona zbyt sztywna – potrzebujesz czegoś, co dopasuje się do Twojego kształtu bez wywierania nacisku. Twoja głowa powinna spoczywać w linii prostopadłej do podłogi, co oznacza, że jeśli nie ma wystarczającego podparcia, będziesz w końcu lekko przechylać brodę do góry. Istnieje wiele poduszek stworzonych specjalnie w tym celu: mają solidną podstawę, ale trochę luzu, aby wypełnić przestrzeń na czubku głowy i wzdłuż każdej strony twarzy.

Więcej na temat wyposażenia domu znajdziesz na stronie https://dreamyhouse.pl/ .