Jak wybrać strój kąpielowy pasujący do naszej sylwetki?

Nie ulega wątpliwości, że noszenie stroju kąpielowego może sprawić, że poczujemy się niekomfortowo, zwłaszcza jeśli nie wiemy, jak dobrać go do naszej figury. Najlepszą radą jest zwrócenie uwagi nie tylko na jego styl i kolor, ale także na rozmiar. Zapraszamy na stronę minimish.pl, na której znajdziesz więcej porad modowych. 

Najważniejszą rzeczą przy wyborze stroju kąpielowego jest uwzględnienie typu figury. Jeśli jesteś kobietą w kształcie jabłka, oznacza to, że Twoje biodra i uda są szersze niż talia. Z drugiej strony, jeśli masz figurę w kształcie gruszki, oznacza to, że Twoje biodra i uda są węższe niż talia.

Jeśli masz figurę klepsydry lub jeśli masz trochę nadwagi w górnej części ciała (zazwyczaj w okolicy biustu), lepiej nie noś obcisłych kostiumów kąpielowych, ponieważ podkreślą one ten problem i jeszcze bardziej go pogłębią! 

Oto kilka wskazówek, jak wybrać strój kąpielowy, który będzie pasował do Twojej sylwetki

Wybierz strój kąpielowy zgodnie z typem ciała. Jeśli masz duży biust lub biodra, wybierz kostium, który podtrzymuje i zakrywa te okolice. Jeśli masz atletyczną budowę ciała, wybierz strój, który zakrywa więcej miejsca z tyłu i po bokach, aby uniknąć niefortunnych awarii garderoby podczas kolejnego dnia na plaży.

Przymierzaj różne kostiumy w różnych stylach i kolorach, aż znajdziesz taki, który będzie pasował do Twojej sylwetki i będzie wygodny. Nie bój się prosić o pomoc sprzedawców lub przyjaciół podczas zakupów strojów kąpielowych – mogą Cię zaskoczyć swoją wiedzą!

Przed zakupem zastanów się, ile miejsca chcesz zakryć w swoim kostiumie, patrząc na wzór każdego elementu. Stroje bikini dostępne są w dwóch podstawowych krojach: z wysokim stanem (tzw. bandeau) i z niskim stanem (tzw. halterneck). Wysoko wycięte staniki zakrywają mniej skóry niż staniki nisko wycięte, które oferują większe zakrycie, ale nadal pozwalają na odsłonięcie dużej ilości skóry.