Jak zbudować basen w ogrodzie?

Zbudować basen w ogrodzie? Brzmi to jak szalony pomysł, prawda? Ale dzisiaj pokażemy Ci, jak możesz zbudować swój własny basen w ogrodzie, używając przedmiotów, które są łatwo dostępne w każdym dużym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego.

Budowa basenu w ogrodzie może przynieść jednak pewne wyzwania. Na przykład, jeśli kiedykolwiek zbudowałeś basen wcześniej, wiesz, że obszar, w którym basen będzie znajdował się musi być całkowicie wyrównany, aby zapewnić, że woda pozostaje na poziomie i że woda nie wycieka z boków. Musisz również mieć pompę, która będzie wciągać i wyciągać wodę z basenu, a także filtry i inne urządzenia, które utrzymują wodę w czystości.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie miejsca na basen. Użyj łopaty, aby usunąć całą trawę lub inny materiał roślinny z obszaru, gdzie chcesz, by był basen, i usuń wszelkie skały, które mogą być w tym obszarze.

Nie jest konieczne, aby wykopać więcej niż 1 metr poniżej poziomu gruntu, więc należy zachować ostrożność podczas kopania, aby uniknąć uderzenia w coś pod ziemią, co może uszkodzić sprzęt basenowy (jak zakopana rura zraszacza).

Po oczyszczeniu miejsca, zdecyduj, gdzie chcesz umieścić skimmer box (część systemu pompy, która pobiera wodę) i umieść go tam. Pozostaw około 300m między skimmer box i gdzie basen będzie. Jeśli budujesz mniejszy basen naziemny, możesz kupić jeden z nich lub zrobić własny. Pozostało wlać beton i zrobić prace wykończeniowe. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://calmmy.pl/ .