Jakich zabiegów kosmetycznych nie powinno się wykonywać latem?

Sezon letni to czas relaksu i korzystania z dobrej pogody. Istnieje również wiele zabawnych działań, takich jak wyjazdy na plażę i koncerty na świeżym powietrzu. Ludzie często cieszą się tymi okazjami z rodziną i przyjaciółmi, ale niektóre procedury kosmetyczne mogą sprawić, że ludzie wyglądają nienaturalnie, co może zrujnować zabawę. Następujące Zabiegi ukazane poniżej powinny być unikane w lecie.

1. Przeszczep tkanki tłuszczowej. 

Przenoszenie tłuszczu to zabieg, w którym tłuszcz jest pobierany z jednego obszaru ciała i przenoszony do innego, aby „spulchnić” lub wypełnić obszar, któremu brakuje objętości z powodu starzenia się lub utraty wagi. Najczęściej wykonuje się go na twarzy, ponieważ może pomóc wypełnić zapadnięte obszary i sprawić, że skóra wygląda bardziej młodzieńczo, ale może być również stosowany w innych częściach ciała, takich jak piersi lub pośladki. Jednak tego typu zabiegów należy unikać w czasie upałów, ponieważ tłuszcz ma tendencję do nadmiernej reakcji na słońce i staje się obrzęknięty, czerwony, delikatny i ciepły w dotyku. Ta reakcja jest nie tylko bolesna dla klientów, ale również może spowodować, że będą mieli blizny lub infekcję.

2. Peelingi chemiczne. 

Peelingi chemiczne są wykorzystywane przez dermatologów do poprawy różnych warunków, takich jak blizny po trądziku, trądzik, plamy starcze i zmarszczki, poprzez usunięcie warstw uszkodzonych komórek skóry poprzez roztwory chemiczne. Również zabiegów tego typu należy latem unikać. Najlepszą porą roku do ich wykonania jest jesień, kiedy nie ma słońca.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://polishly.pl/ .