Jakie właściwości ma witamina E?

Witamina E jest niezbędnym składnikiem odżywczym, którego organizm potrzebuje do zachowania zdrowia. Pomaga ona promować zdrowie komórek, zwiększać płodność i wspierać układ odpornościowy. Oto spojrzenie na to, co witamina E może zrobić dla Ciebie!

Co to jest witamina E?

Witamina E to rozpuszczalny w tłuszczach składnik odżywczy, który działa w Twoim organizmie jako przeciwutleniacz. Znajduje się w zielonych warzywach liściastych, orzechach, nasionach i olejach. Znana również jako tokoferole, ta grupa składników odżywczych ma osiem różnych form, które są nazwane alfa-, beta-, gamma-, delta- i epsilon-tokoferol i alfa-, beta-, gamma- i delta-tokotrienol. Najbardziej rozpowszechnioną formą witaminy E jest alfa-tokoferol.

Różne formy witaminy E mają unikalne właściwości:

Alfa-tokoferol jest najbardziej aktywną formą składnika odżywczego i ma aktywność antyoksydacyjną u ludzi.

Alfa-tokoferol może zmniejszyć stan zapalny, obniżyć poziom cholesterolu, spowolnić wzrost i rozprzestrzenianie się niektórych guzów, zwalczyć infekcje i złagodzić objawy astmy i reumatoidalnego zapalenia stawów.

Beta-tokoferol również ma aktywność antyoksydacyjną u ludzi, ale nie jest tak aktywny jak alfa-tokoferol. Gamma-tokoferol nie ma znanej aktywności biologicznej u ludzi;

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://brainboss.pl/ .