Jazda na deskorolce – wszystko, co musisz wiedzieć

Jazda na deskorolce to świetna zabawa i doskonały sposób na zdobycie kondycji oraz nowego zainteresowania. Ale gdzie zacząć i jak nauczyć się jeździć na deskorolce? Oraz co Ci będzie potrzebne?

Deska nazywana jest pokładem i może być wykonana z klonu lub bambusa. Pokład będzie zazwyczaj w zakresie od 7-7 1/2 cala szerokości, z mniejszych desek są lżejsze i łatwiejsze do jazdy. Jeśli dopiero zaczynasz, szerszy pokład pomoże Ci pozostać na nogach, gdy się uczysz.

Oprócz samej deski, będziesz chciał zdobyć kilka innych rzeczy dla bezpieczeństwa: kask (nie chcesz, żeby coś spadło Ci na głowę), ochraniacze na łokcie (dla ochrony przed upadkiem), ochraniacze na nadgarstki (dla ochrony tych delikatnych nadgarstków) i ochraniacze na kolana (dla ochrony kolan). Wszystkie te elementy można znaleźć w większości sklepów, które sprzedają sprzęt do skateboardingu. Możesz również kupić buty do skateboardingu, które mają grippery na spodzie, więc nie będą się ślizgać, gdy będziesz próbował nauczyć się nowych trików.

Na szczęście istnieje wiele źródeł, które mogą pomóc Ci w nauce jazdy na deskorolce. Ale nie zawsze łatwo je znaleźć. Oto kilka sposobów, w jaki możesz nauczyć się jeździć na deskorolce:

Naucz się podstaw czytając książkę, oglądając filmy, lub biorąc udział w zajęciach – albo wszystkie trzy! Książki mogą być przydatne, ponieważ zawsze są pod ręką i są tańsze niż zajęcia lub tutoriale wideo. Niektóre książki oferują ilustrowane instrukcje krok po kroku dotyczące podstaw – jak stanąć na desce, odpychać się nogami, skręcać i zatrzymywać. Jeśli obawiasz się, że czytanie cię znudzi, filmy mogą być również pomocne; oprócz pokazania podstaw jazdy na deskorolce, pokazują one to, czego nie widać, gdy próbujesz tego samemu – ułożenie stóp na desce i prawidłową równowagę. A jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia, dostępnych jest wiele kursów online. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://funokay.pl/ .