Na co zwracać uwagę przy wyborze telewizora?

Podczas zakupów telewizora, jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia jest Twoja odległość oglądania od ekranu. Jeśli zamierzasz siedzieć w jednym konkretnym miejscu i zawsze siedzisz w tej odległości podczas oglądania telewizji, będziesz chciał się upewnić, że wybrany model będzie wyglądał najlepiej pod tym kątem. 

Możesz dowiedzieć się, jak daleko będziesz od telewizora, mierząc długość przekątnej od środka sofy do miejsca, w którym będą znajdować się Twoje oczy podczas oglądania, a także biorąc pod uwagę codzienne życie, np. gdzie jeszcze możesz być w pokoju podczas oglądania telewizji (na przykład, jeśli złapiesz szybką grę podczas gotowania obiadu lub jeśli inni członkowie rodziny mogą również siedzieć na sofie).

Niektóre modele są zakrzywione, aby lepiej dopasować się do łuku pola widzenia ludzkiego oka, co może pomóc w stworzeniu bardziej wciągającego doświadczenia. Większość zestawów posiada opcję włączenia lub wyłączenia tej funkcji – warto wypróbować obie i zobaczyć, co wygląda najlepiej.

Powinieneś także zastanowić się, czy chcesz mieć inteligentny telewizor, czy nie. Inteligentne telewizory są szczególnie przydatne, jeśli masz smartfon lub tablet, który może działać jako pilot do regulacji ustawień, takich jak głośność i zmiana kanałów, ale warto zauważyć, że te funkcje mają tendencję do rozładowywania baterii dość szybko. 

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://thinknews.pl/ .