O czym warto pamiętać przy wyborze lampy biurkowej?

Z wiekiem nasz wzrok ma tendencję do zmiany. Stajemy się bardziej podatni na odblaski i zmęczenie oczu. Spędzamy również mniej czasu na świeżym powietrzu, a więcej w pomieszczeniach, co sprawia, że jesteśmy bardziej podatni na skutki niedostatecznego oświetlenia w naszych domach. Lampa biurkowa to świetny sposób na wyrównanie tej różnicy bez nadwyrężania wzroku (lub budżetu).

Lampa biurkowa jest zazwyczaj używana jako źródło światła podczas czynności wymagających bliskości powierzchni (jak czytanie), ale istnieją również modele, które można regulować, aby zapewnić oświetlenie górne. Głównymi względami przy zakupie są:

-rozmiar obszaru, w którym będziesz jej używać.

-Jak często będziesz go przenosić?

-Jaką temperaturę barwową preferujesz?

-Czy kupujesz lampę dla jej wartości estetycznej?

-Czy potrzebujesz jej ze względu na możliwość przenoszenia?

Pamiętaj również o tym, jakiego rodzaju żarówki będziesz używać. Większość lamp biurkowych wykorzystuje kompaktowe żarówki fluorescencyjne (CFL), które są świetne.

Rozważając rozmiar i mobilność, pamiętaj o tym, jak często będziesz musiał ją odsuwać od powierzchni roboczej lub ile miejsca zajmie w spoczynku. Nie ma sensu kupować kompaktowego modelu, jeśli oznacza to, że będziesz się zmagać na przykład z tym, gdzie go postawić. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://smartzilla.pl/ .