Praktyczne informacje dotyczące węża ogrodowego

Gdy kupujemy wąż ogrodowy Gardena to mamy wiele wątpliwości. Po prostu nie wiemy, na który postawić. Bardzo ważna jest długość węża ogrodowego. Aby móc wybrać odpowiednią długość węża, to musimy zmierzyć dokładnie odległość od kranu do miejsca najdalszego działki. Do otrzymanej długości najbezpieczniej jest dodać przynajmniej dwa metry zapasu. Dobrana właściwie długość węża zdecydowanie ułatwi nam wszelkie prace w ogrodzie. Uda się nam wyeliminować ryzyko wystąpienia zagięć i do tego przerw w dostawie wody. W przypadku bardzo dużej powierzchni do podlewania długi wąż ogrodowy Gardena może być nie do końca wygodny. Postawmy na wąż ogrodowy elastyczny oraz rozciągliwy, który po podłączeniu do wody rozciąga się samodzielnie i to nawet do trzydziestu metrów.

A jaka powinna być grubość węża ogrodowego? Przy wyborze średnicy naszego węża ogrodowego powinniśmy pod uwagę wziąć jego długość. Dlaczego jest to takie ważne? Wynika to z tego, że im dłuższy wąż, tym jego ciśnienie będzie mniejsze, poza tym węże o mniejszej średnicy dysponują znacznie mniejszym ciśnieniem. W przypadku węży dłuższych powinniśmy wybierać takie, których średnica jest na pewno większa.

Do mniejszego ogrodu sprawdzi się najlepiej taka średnica, która to nam zapewni efektywność na możliwie najwyższym poziomie. Do ogrodu o powierzchni znacznie większej, wybierzmy wąż o większej średnicy. Może to być 1 cal, 3/4 cala lub też 5/4 cala. Musimy pamiętać o tym, że węże ogrodowe od grubości jednego cala są o wiele cięższe. Musimy to mieć na uwadze, abyśmy nie narzekali na ten aspekt.