Przewóz sprzetu narciarskiego

Ferie zimowe to idealny czas na podróż w góry. Miłośnicy śnieżnego szaleństwa z niecierpliwością czekają aby wyruszyć na stok. Bezpieczny przewóz sprzętu narciarskiego to trudne zadanie. Jak przewieźć narty samochodem? Jakie opcja są do wyboru? Jak zabezpieczyć narty? 

Wygoda i bezpieczeństwo

Niebezpieczne jest przewożenie nart wewnątrz samochodu. Jest to wygodne rozwiązanie jednak w razie wypadku może stanowić duże zagrożenie. Kiedyś, było to bardzo powszechne. Najwygodniej zainwestować w dachowy bagażnik na narty. Dzięki niemu możemy bezpiecznie załadować i przewieźć sprzęt narciarski. Jest to bardzo przydatne akcesorium samochodu.

Rodzaje bagażników na narty

Na rynku znajdziemy szereg rozwiązań transportu nart. W celu komfortu, bezpieczeństwa i wygody najlepiej zainwestować w specjalny bagażnik na narty. Warto przemyśleć zakup, tak by mógł nam on służyć przez dłuższy czas. Warto zainwestować w bagażnik dachowy, poniższa lista przedstawia rodzaje bagażników na narty:

  • bagażnik magnetyczny- cechuje się prostą obsługą oraz niska ceną. Niestety jego montaż nie jest możliwy szyberdachu i wypukłym dachu. Przed założeniem bagażnika należy bardzo dokładnie oczyścić powierzchnię dachu do której będzie on przymocowany. Jest to bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo.
  • bagażnik szczękowy- zwany również krokodylkiem. Charakteryzuje się przewożeniem dużej ilości nart, nawet sześciu par. Szczękowy bagażnik na narty jest stabilny, mocuje się go do belek bazowych. Jego cena waha się między 80 a 900 zł. Przeznaczony do niskich aut, użytkowanie w wyższych samochodach może być trudne.
  • bagażnik typu box- ze względu na swój kształt nazywany trumną. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie. Wykonany z trwałych tworzyw sztucznych, wpływa to na jego wytrzymałość. Może być wykorzystywany przez cały rok. Dzięki dużej pojemności, możemy do niego spakować nie tylko narty ale również buty narciarskie, kask czy inne ubrania. Jego główna i najważniejsza zaleta to bezpieczeństwo.